Za prvošolčke naše šole je bil prvi šolski dan prav poseben, saj so v šolo prišli skupaj s svojimi starši. Najprej so se z njimi odpravili v telovadnico. Tam so jih pričakali vsi učenci šole. Po prijaznem pozdravu ravnateljice, ge. Mateje Leskovar Polanič, so si ogledali kulturni program. Vsi prvošolčki so nato prejeli slikanico z naslovom Kdo je Vidku napravil srajčico, listino, da so postali učenci OŠ Stročja vas, ter rumeno rutko, ki jih bo naredila bolj vidne v prometu.

Sledilo je skupinsko fotografiranje pred šolo. Z vzgojiteljico Alenko so se vrnili v telovadnico, kjer so se igrali razne igre. V jedilnici jih je počakala malica, ki jim je teknila. Spoznali so seveda tudi svojo razredničarko, učiteljico Brigito. Učenci so šli skupaj z učiteljicama v razred, kjer jih je čakalo majhno presenečenje. Učiteljici sta učencem razdelili še delovne zvezke, ki so se jih zelo razveselili. Skrbno so jih zložili v torbe, se še malce posladkali in polni pričakovanj odšli s starši domov.

  Alenka Antolič

(Visited 33 times, 1 visits today)