Šestošolci smo imeli v petek, 24. 3. 2024, tehniški dan.

Obiskala nas je znanstvenica dr. Mateja Kurir. Slovenija je skupaj z učenci iz Italije in Francije ter znanstvenimi ustanovami iz Francije in Italije vključena v mednarodni projekt Stars game. Naša šola je iz Slovenije edina šola, ki je vključena v ta projekt.

Prvi dve uri nam je dr. Mateja Kurir predstavila znanost, delo znanstvenikov in njihov pomen za svet. Reševali smo ankete, kvize in razmišljali o tem, katero področje znanosti nam je najbližje, razbijali sterotipe o znanstvenikih in spoznavali zakonitosti v znanosti.

Po malici smo šli v virtualno sobo pobega in se prelevili v znanstvenike. Odkrivali smo cepivo za nevarno bolezen, ki se je pojavila med znanstveniki v Sibiriji. V igrici smo morali uporabiti logiko, si delati zapiske in iskati gesla, s pomočjo katerih smo prišli v naslednjo sobo pobega.

V vlogi znanstvenikov smo se zelo zabavali in se obenem učili.

Nekaj utrinkov

(Visited 54 times, 1 visits today)