V petek, 25. 11. 2022, je v 9. razredu potekal dan dejavnosti, Biološke vsebine. Z nami je bila učiteljica Nataša Horvatić Dolamič.

Naš šolski dan je zgledal takole: ob 8.20 smo ponovili o mitozi in mejozi, nato pa začeli z delom. Naprej smo morali v skupini iz plastelina prikazati celično delitev, mejozo. Naslednjo uro smo si dan popestrili z mikroskopi. Mikroskopirali smo celice rdeče čebule. Preparat smo si morali pripraviti sami, ko pa smo mikroskopirali celice v različnih fazah mejoze, pa smo dobili že pripravljen preparat. Nato nas je čakala ena daljša naloga, pri kateri smo izolirali DNA iz celic čebule. Po približno eni uri se je v tekočini, ki smo jo pripravili, pokazala DNA s primesmi. Zadnjo uro smo iz papirja gradili molekulo DNA iz nukleotidov.

Večina učencem je dan bil zanimiv in poučen.

Galerija slik

(Visited 98 times, 1 visits today)