Čebelarski krožek na naši šoli deluje že vrsto let. Pri krožku učenci raziskujejo življenje čebel in njihov pomen. Spoznavajo medovite rastline, čebelje pridelke in opravila čebelarja. Ob vsem tem razvijajo skrb za okolje, čebele in druga živa bitja.

Vsako leto se krožkarji odpravijo tudi na državno srečanje in tekmovanje mladih čebelarjev. Letos je le-to potekalo v soboto, 7. 5. 2022 na srednji Biotehniški šoli Maribor. V Maribor smo se odpravili skupaj s krožkarji OŠ Križevci pri Ljutomeru, tako se je naše druženje z učenci druge šole pričelo že na avtobusu.

Tekmovanja so se udeležili učenci 4. razreda: Teja Kern, Pia Rižnar, Filip Panič in Lan Zadravec ter učenec 5. razreda, Niki Feuš. Lan in Niki sta prejela odlično ZLATO PRIZNANJE.

Prav vsem tekmovalcem ISKRENE ČESTITKE!

Po tekmovanju je potekal vodeni ogled poslopja šole. Več o tem, kaj smo si pogledali in zanimivega doživeli, pa v fotogaleriji.

Mentorica krožka, Nataša Horvatić Dolamič

Galerija slik

(Visited 65 times, 1 visits today)