Po dveh letih pavze smo na OŠ Stročja vas znova izvedli Sobotno šolo, tokrat že 12. zapovrstjo. Šole so se udeležili nadarjeni in ustvarjalni  učenci naše ter sosednjih šol (OŠ Janka Ribiča Cezanjevci, OŠ Janeza Kuharja Razkrižje, OŠ Križevci, OŠ Mala Nedelja, OŠ Ivana Cankarja Ljutomer in OŠ Veržej). Letos smo imeli rekordno število prijavljenih, in sicer skoraj 90 otrok. Za njih pa je delo pripravilo kar 22 mentorjev. Poleg učiteljev so se kot mentorji preizkusili tudi študentje in dijaki (sami nekoč udeleženci te sobotne šole).

Učenci so izbirali med desetimi delavnicami:

  1. My/Mein Comics 6. Slikofrc
  2. Ustvarjamo iz lesa 7. Socialne igre in mediacija
  3. Snemamo! Spoznajmo film. 8. Mala plastika – mladi kiparji
  4. Akrobatika 9. Z glasbo po svetu
  5. Odtenki kemije (za 3. triletje) 10. Rubikova kocka
  6. Slikofrc
  7. Socialne igre in mediacija
  8. Mala plastika – mladi kiparji
  9. Z glasbo po svetu
  10. Rubikova kocka

Vsak izmed njih se je udeležil dveh delavnic. V delavnicah se je pridno delalo, ustvarjalo, eksperimentiralo, kiparilo, igralo, snemalo, sestavljalo … Na koncu so svoje delo na kratko predstavili še zunanjim obiskovalcem, večinoma staršem.

Se vidimo – upajmo – naslednje leto na 13. Sobotni šoli na OŠ Stročja vas.

Več o tokratnih delavnicah pa si oglejte TUKAJ.

Galerija slikh

(Visited 312 times, 1 visits today)