Prvošolčkov je letos kar 21, 11 deklic in 10 dečkov. V telovadnici smo jih pričakali z glasnim aplavzom in jim pripravili sprejem v našo šolsko skupnost. To že kar tradicionalno izvajamo v tednu otroka, tokrat v petek, 8. 10. 2021.

Tudi letos smo jim pripravili krajši kulturni program, prvošolčki pa so se nam predstavili s petjem, plesom, zaigrali pa so tudi na instrumente. Navzoče sta nagovorili tudi predsednica SUŠA-a, Lara iz 8. razreda, in ravnateljica šole, ga. Mateja Leskovar Polanič. Potem so se morali prvošolčki izkazati v spretnostnih in miselnih igrah, kar jim je – to moramo priznati – šlo dobro od rok … in nog. Učenci 1. razreda so tudi slavnostno zaprisegli:

DANES, KO POSTAJAMO ČLANI ŠOLSKE SKUPNOSTI,

SVEČANO OBLJUBLJAMO:

da bomo vzorni učenci,

da bomo radovedni,

da bomo pridno pisali domače naloge,

da bomo spoštovali sebe in druge,

da bomo upoštevali pravila lepega vedenja

in da bomo lepo skrbeli za svoje šolske stvari.

Sledila je podelitev listin prvošolcem in predstavitev tutorjev, ki bodo bdeli nad našimi najmlajšimi.

Naša šolska skupnost je tako postala bogatejša za 21 novih članov.

DOBRODOŠLI MED NAMI!

Vid B., 7. r.

Galerija slik

(Visited 136 times, 1 visits today)