V sredo, 15. 9. 2021, je pouk osmošolcev in devetošolcev potekal malo drugače. Odločili so se podrobno spoznati Pitagorov izrek. Dan dejavnosti se je odvijal ločeno v dveh skupinah, prvo je vodil učitelj Marko Zanjkovič, drugo pa učiteljica Tadeja Jurkovič.

Prvo uro so ponovili, kar že vedo, nato pa se lotili prvih nalog.

Drugo uro so izvedeli, kaj sploh je Pitagorov izrek. Potem so za nekaj časa odklopili svoje možgančke in se dobro najedli.

Naslednjo uro so spoznali definicijo Pitagorovega izreka in reševali naloge ter se soočili s korenjenjem. Osmemu razredu je bilo to še povsem neznano, zato je reševanje nalog šlo tudi počasneje. Da bi njihov pouk potekal bolj zanimivo, so se za eno šolsko uro odpravili na igrišče, kjer so po skupinah reševali dve nalogi.

Zadnjo uro so dokončali nerešene naloge in v trojicah risali Pitagorejsko drevo.

Učencem se je zdel dan dejavnosti zanimiv, še posebej so uživali v načrtovanju Pitagorejskega drevesa.

                                                                                                 Daša Š. S. in Lucija L., 8. r.

Fotogalerija

(Visited 58 times, 1 visits today)