23. april je dan, ki ga je Unesco razglasil za svetovni dan knjige. Ta dan praznujemo vsi, ki se zavedamo moči in pomena literature.

Na naši šoli smo ta dan obeležili s kulturnim dnem za učence od 6. do 9. razreda. Potekal je v skladu s priporočili NIJZ.

V tem kulturnem dnevu pa smo se posvetili filmski vzgoji, ki pa je bila povezana tudi z  BRANJEM.

V tem času, ko so kulturni dogodki omejeni, smo kino pripravili kar v šoli. Preko Društva za oživljanjem zgodbe 2 koluta  smo pridobili animirani film FANTOMSKI DEČEK. Tematika pa se navezuje na včerajšnji svetovani dan zemlje.

Po ogledu filma so učenci preko različnih dejavnosti raziskovali različna področja od filmske umetnosti, filmskih likov, odnosov in poustvarjali.

Učenci 3. razreda pa so čas pred prvomajskimi počitnicami izvedeli kolesarski športni dan.