Učenci od 7. do 9. razreda smo se v petek, 17. 1. 2020, odpravili na šolo smučanja na Areh. Iz Stročje vasi smo se s kombijem odpeljali v Vučjo vas, kjer smo se srečali z Osnovno šolo II Murska Sobota. Vse stvari smo naložili na njihov avtobus, nato pa se odpeljali novim dogodivščinam naproti. Po dobrih dveh urah vožnje smo prispeli na Areh. Vse nas je zanimalo, kakšne so naše sobe, a smo se šli najprej smučat. Preizkusili smo progo, učitelji pa so preverili naše sposobnosti. Sledilo je odlično kosilo, šele nato smo se podali v sobe. Stanovali smo v Ruški koči. V eni sobi so bile tri postelje, tako ni bilo nobenemu dolgčas, saj smo vedno imeli družbo. Po krajšem počitku smo šli ponovno na smučišče, ki se je vsak dan zaprlo ob 16.00, zato smo po smučanju imeli veliko prostega časa, ki smo ga izkoristili za druženje pa tudi za počivanje, saj se po šestih urah smučanja pošteno utrudiš. Tako smo v petek pozno popoldne šli gledat zvezde, v soboto nas je obiskal čarovnik Grega, v nedeljo pa nam je planinec povedal svojo zgodbo. Zadnjo noč smo imeli disko. Vsak dan smo morali ob 22.00 spat. V ponedeljek smo se ob 17.00 odpravili proti domu.

S šolo smučanja smo pridobili veliko novega znanja o samem smučanju, številne nove izkušnje pa tudi lepe spomine.

 

Julija Leštan, 9. r.

Galerija slik

(Visited 36 times, 1 visits today)