Novo leto 2020 smo na naši šoli pričeli športno – s športnim dnevom.

Tako smo se učenci od 5. do 9. razreda 6. 1. 2020 šli smučat na Pohorje. Iz Stročje vasi smo se odpravili ob 7.15. Ko smo prišli z avtobusom do vznožja vzpenjače, smo najprej zajtrkovali, se oblekli v smučarsko opremo, nato pa se odpeljali z gondolo na vrh gore. Vožnja z gondolo traja približno 10 minut. Ves čas smo lahko uživali ob razgledu na celotni Maribor. Odsmučali smo nekaj krogov, da sta učitelja ugotovila naše sposobnosti. Sledili sta dve uri prostega smučanja. Pogreli smo se tudi s čajem v bližnji kavarni, nato pa nadaljevali s smučanjem. Na koncu smo se z gondolo odpeljali nazaj k vznožju Pohorja ter odšli domov.

Smučanje je bilo zelo zanimivo, saj smo lahko prosto smučali, učitelja sta nam določila le progo. V redu je bilo tudi to, da nas ni bilo veliko, saj tako ni bilo gneče na smučišču. Izkušnjo bi definitivno ponovila, saj zelo rada smučam.

Julija O., 9. r.

Galerija slik

(Visited 51 times, 1 visits today)