V petek, 18. 10. 2019, je na Osnovni šoli Stročja vas potekalo srečanje vrstniških mediatorjev. Udeležilo se ga je 20 vrstniških mediatorjev in mediatork, ki so pod budnim očesom učiteljic Tadeje Jurkovič, Nataše Horvatić Dolamič, Janje Rajh, Tine Matjašič in Daniele Škrobar ter ravnateljice Mateje Leskovar Polanič sodelovali v delavnicah. Z delom smo pričeli ob 16. uri. Najprej smo v učilnici tehnike imeli igre, ob katerih smo se sprostili in uvedli v popoldansko delo. Imeli smo zelo zanimiv obisk odvetnice ge. Simone Horvat, ki nam je predstavila odvetniški poklic in kako poteka mediacija na sodišču. Bili smo zelo radovedni, zato smo ji postavljali veliko vprašanj. Nato smo se razdelil v skupine in tako ponovili potek mediacije. Sledila je malica in po malici smo se odpravili v učilnico naravoslovja, kjer smo izvajali poskuse, ki so jih za nas pripravile učiteljica Tadeja, Daniela in Nataša.

Zaključno delavnico s kratkim športnim programom v telovadnici, kjer smo se preizkusili v plesu in številnih igrah, pa je pripravila Tina Matjašič.

Sara Belec, 9.razred

Galerija

(Visited 201 times, 1 visits today)