V četrtek, 14. 2. 2019, smo si učenci 5. in 9. razreda z mentoricami Petro Šijanec Koren, Mileno Pavličič Kozlar in Tadejo Jurkovič ter ravnateljico ga. Matejo Leskovar Polanič v okviru projekta SKUM v Galeriji Anteja Trstenjaka Ljutomer ogledali razstavo Učilnica v naravi: Šolski vrt včeraj, danes, jutri.

Okoli 10.30 smo se izpred šole z avtobusom odpravili v Ljutomer. Tam nas je že pričakala ga. Mateja Ribarič in ob 11.00 otvorila razstavo z nekaj uvodnimi besedami. Sledil je nastop tamburaške skupine Vigred s pesmimi Šamarjanka, Trojka in Trzinka. Vse navzoče so nagovorile še ravnateljica OŠ Stročja vas, ga. Mateja Leskovar Polanič, direktorica Splošne knjižnice Ljutomer, ga. Vesna Laissani ter predstavnica Občine Ljutomer, ga. Damjana Belcl. Nato je ga. Mateja povedala še nekaj o tradiciji šolskih vrtov na šolah v Sloveniji ter nas povabila na ogled razstave. Le-ta je bila opremljena s starimi fotografijami šolskih vrtov na posameznih šolah po Sloveniji, z načrti šolskih vrtov ter izseki iz knjig in časopisov. Po ogledu razstave pa smo sodelovali tudi v delavnici z naslovom »Mandala – zahvala Zemlji«. Najprej so se je udeležili petošolci, medtem ko smo se devetošolci odpravili na Glavni trg, kjer smo pojedli malico. Ob 13.00 pa smo se delavnice udeležili tudi mi. Razdelili smo se v dve skupini in vsaka je ustvarila svojo skupinsko mandalo iz različnih semen, kostanjev, listja in smrekovih vejic. Svoj izdelek smo nato predstavili drugi skupini. Na koncu pa smo sklenili krog in se prijeli za roke ter povedali, kaj hočemo letos posejati na svojih vrtovih. Slišali smo veliko različnih odgovorov vse od krompirja in jablan pa tudi do veselja, sreče in ljubezeni. Na koncu smo se še zahvalili ga. Mateji za popestritev dneva in se ob 14.00 z avtobusom odpravili nazaj v šolo.

Razstave se bodo udeležili še ostali učenci naše šole z učitelji.

Tea Zakovšek, 9. razred

(Visited 163 times, 1 visits today)