V letošnjem šolskem letu smo na šoli usposobili že tretjo generacijo vrstniških mediatorjev. Na izobraževanje se je prijavilo 24 učencev od 5. do 8. razreda. Z delavnicami smo začeli v začetku decembra 2018, zaključili pa z dvodnevnim taborom konec januarja 2019.

Učenci so zavzeto sodelovali ter uspešno pridobivali znanje, potrebno za vodenje mediacije, kar so dokazali tudi na zadnji delavnici, ko so pred ostalimi učenci izpeljali primer vodenja vrstniške mediacije.

Delavnice za učence so vodile šolske mediatorke naše šole: Daniela Škobar, Mateja Leskovar Polanič, Milena Pavličič Kozlar, Monika Panič Puconja in Janja Rajh.

Novi vrstniški mediatorji so potrdila o uspešno zaključenem usposabljanju prejeli na roditeljskem sestanku, 5. februarja 2019.

Novi vrstniški mediatorji so postali:

5. razred: Lucija Leštan, Aljaž Puconja, Valentina Štampar, Kaja Kern, Matija Kaučič, Anej Marinič, Špela Makoter, Matej Šilec

6. razred: Eva Rus, Leoni Gjerek

7. razred: Klemen Puconja, Hana Zanjkovič, Urška Zavratnik, Mia Kivač, Nik Kivač, Blaž Rakuša, Pia Senčar, Jan Šendlinger, Benet Vatovci

8. razred: Sara Belec, Neja Kozar, Maja Makoter, Špela Kardinar, Aiša Ščavničar Srša

Mediatorjem čestitamo za njihov trud in uspešen zaključek usposabljanja.

Zapisala Janja Rajh