V četrtek, 18. 10. 2018, je v gasilskem domu v Stročji vasi potekalo srečanje starejših krajanov krajevne skupnosti Stročja vas. Zbralo se je veliko število starejših krajanov. Njihovo število iz leta v leto narašča. Srečanja se je udeležila tudi županja Občine Ljutomer, mag. Olga Karba. Kulturni program so pripravili učenci OŠ Stročja vas. Začetek srečanja se je začel z nastopom harmonikarjev s pesmijo Divja kri. Zbrane so nagovorili: predsednik krajevne skupnosti Stročja vas Srečko Mihorič, gospa županja, predsednica Območnega združenja Rdečega križa Silva Duh ter ravnateljica OŠ Stročja vas Mateja Leskovar Polanič. Tamburaši so zaigrali skladbi Ruža crvena in Bele rože iz Aten. Šestošolec Tijan je deklamiral pesmi Marka Kočarja, in sicer Mišíca in Jaz man tebe ajnfoh rad. Z dvema pesmima so se predstavili tudi učenci 1. razreda. Zaplesala je mlajša folklorna skupina Trütrce. Gina in Jan sta se predstavila s skečem Jožek in Tilika ter malo nasmejala občinstvo. Kot zadnji nastopajoči so na oder spet prišli harmonikarji in zaigrali pesem Ne prižigaj luči. Učenci so prijetno presenetili gospoda Srečka, ki je ravno na ta dan praznoval svoj rojstni dan. Zaželeli so mu vse dobro in vsi skupaj smo mu zapeli še pesem Vse najboljše.

 

                                                                                                                                                   Sara in Anamarija,

                                                                                                                                    učenki šolskega novinarstva

Galerija

(Visited 141 times, 1 visits today)