V četrtek, 4. 10. 2018, so nas na naši šoli obiskali dijaki gimnazije iz Ljutomera in nam na evropski dan jezikov predstavili 4 tuje jezike: nemščino, francoščino, španščino in ruščino. Učenci od 7. do 9. razreda smo bili razdeljeni v skupine in v vsaki delavnici je potekalo učenje enega jezika. Bilo je zelo zanimivo in razgibano.

Z vprašanji smo se najprej obrnili na naši »novi učiteljici« …

KAKO VAMA JE IME?

Viktorija in Živa.

KATERI LETNIK OBISKUJETA?

Obiskujeva 3. letnik gimnazije.

KAJ VAJU JE NAVDUŠILO ZA FRANCOŠČINO?

Navdušilo naju je to, kako se jezik izgovarja. Mene pa tudi to, da imam družino v Franciji.

KAKO SE POČUTITA V VLOGI UČITELJIC NA NAŠI ŠOLI?

Zelo je zanimivo, saj lahko poučujeva francoščino učence osnovne šole.

KAKO POTEKAJO UČNE URE TUJEGA JEZIKA NA GIMNAZIJI?

Ko pride profesorica v razred, se pozdravimo in včasih za sprostitev poslušamo glasbo. Nato pa po učbeniku nadaljujemo snov.

… in potem še na njihovo profesorico.

KAKO VAM JE IME?

Milojka Vaupotič Kučan.

KATERI PREDMET UČITE?

Na gimnaziji v Ljutomeru poučujem nemščino.

ZAKAJ STE SE ODLOČILI ZA TA PREDMET?

Ta študij oz. jeziki so me vedno zanimali, najbolj nemščina. Že v osnovni šoli sem se učila nemščino, imela sem jo rada, ker sem imela odlično učiteljico. Potem sem tudi na gimnaziji imela odlično učiteljico, ki me je včasih uporabila, da sem kdaj kaj popravljala poleg nje, kaj drugim pomagala, zato sem se odločila, da bom šla študirat germanistiko.

STE ŽE OBISKALI DRŽAVO, KATERE PREDMET UČITE?

Bila sem že večkrat v Kölnu in Berlinu. Nemčija je zelo lepa država. Seveda imam rada tudi Avstrijo, kjer tudi govorijo nemško. Najraje pa potujem na Dunaj, kjer sem nekaj mesecev študirala, tako da mi je Dunaj najbolj blizu.

KOLIKO LET ŽE OBISKUJETE OSNOVNE ŠOLE IN JIM NA EVROPSKI DAN JEZIKOV PREDSTAVLJATE TUJE JEZIKE?

4 ali 5 let.

KOLIKO ŠOL BOSTE OBISKALI LETOS?

Mislim, da okoli 20 šol. Vsako leto v Pomurju in Prlekiji iščemo čim več osnovnih šol, ki nas povabijo in mi smo veseli tega odziva. Še najbolj smo veseli, ko prosijo za nemško delavnico.

ŠPELA in NEJA,

učenki šolskega novinarstva