V petek, 9. 2. 2018, smo učenci od 4. do 8. razreda imeli kulturni dan. Odpeljali smo se v Mursko Soboto. Razdeljeni smo bili v dve skupini. Prva skupina se je najprej podala v muzej, druga skupina pa smo si ogledali film Košarkar naj bo, ki nam je bil všeč. Po ogledu filma smo malicali. Nato smo se odpravili v Pomurski muzej Murska Sobota, ki se nahaja v gradu sredi mestnega parka. Tam se je naša skupina še enkrat razdelila: polovica učencev si je najprej šla ogledat muzej, druga polovica pa je v delavnici izdelovala oljenko. Za izdelovanje oljenke smo najprej dobili modele, v katere smo dali glino. Oba modela smo namazali z vodo in ju stisnili skupaj. Po nekaj minutah smo model odprli in pred sabo smo imeli čisto pravo oljenko. Naredili smo še luknji in tako so bile naše oljenke končane. Potem smo si šli ogledat muzej. Tam so nam povedali veliko zanimivih stvari kot na primer: kakšne grobnice so imeli nekoč, da so pokojnemu v grob dali tudi hrano in pijačo, ker so verjeli, da se bodo enkrat zbudili in niso hoteli, da bi bili lačni. Pokazali so nam še novce, ki so jih prav tako prilagali v grobnico, in vodnjak, ki so ga našli. Na koncu smo si ogledali nagrobnik družine, na katerem so bili izklesani trije obrazi, za katere sklepajo, da bi lahko bili ljudje, ki so pred 2000 leti imeli ta vodnjak. Nato pa smo se odpravili proti Stročji vasi.

Daša Koprivnik, 8. razred

Galerija

(Visited 62 times, 1 visits today)