Iz Evropske komisije je prišlo povabilo, da ravnateljica OŠ Stročja vas Mateja Leskovar Polanič sodeluje na srečanju predstavnikov pedagoških delavcev držav članic EU, kjer se bo razpravljalo o vsebinah, ki se poučujejo v šolah o EU. Izbrana je bila za področje osnovne šole. Srečanje je potekalo dva dni v Bruslju, v t.i. ‘ZONE BRUXELLES’ (Brussels area), 16. in 17. 11. 2017.  Prvi dan so razpravljali in ocenjevali  trenutno obstoječa orodja in gradiva o EU (pisna gradiva, e-gradiva). Večer je bil namenjen druženju in spoznavanju. Drugi dan so morali predstavljati obstoječe modele poučevalne prakse – vsak za svojo državo. Obenem pa so še predlagali, kaj si želijo in kako naj se te informacije širijo. Ga. Mateja je poročala o poteku dela v slovenskih osnovnih šolah. Izpostavila je predmet Državljanska in domovinska kultura in etika ter otroški parlament. Presenečena je ugotovila, da se le v Sloveniji teme EU poučujejo v okviru kurikuluma, ostale države pa pač, kako se kdo znajde. Predstavniki različnih držav so izmenjali tudi primere dobre prakse ter se pripravili na nadaljnja srečanja, ki bodo potekala preko spleta.