V soboto, 2. 12. 2017 je bila v  Galeriji Anteja Trstenjaka  v Ljutomeru otvoritev razstave PLAKAT MIRU 2017, s podnaslovom Prihodnost miru.

Povabilu na likovni natečaj so se odzvali učenci osnovnih šol Upravne enote Ljutomer, in sicer iz OŠ Razkrižje, Stročja vas, Ivana Cankarja Ljutomer, Cvetka Golarja Ljutomer, Cezanjevci, Križevci pri Ljutomeru, Mala Nedelja in učenci iz OŠ Sveti Tomaž.

Razglasili so tudi  zmagovalno risbico in zmagovalne risbice posameznih šol in podelili nagradice in priznanja.

Iz OŠ Stročja vas je sodelovalo  8 učenk in učencev: TEA ZAKOVŠEK,  IZABELA TRSTENJAK, VID ŠTERMAN,  ROK ŠKRBENTA, GAL RAJH, TADEJA MAKOTER,  AJA JUREŠ IN UROŠ HORVAT.

Mentor: Vitomir Kaučič.

Kot  zmagovalno likovno delo iz OŠ Stročja vas je bila izbrana risba Uroša Horvata.