In že je polovica šole v naravi za nami.

Sredino dopoldne so učenci preživeli na drsališču. Nekateri so bili na ledu pravi virtuozi, drugi pa so bili veseli, da so jim uspeli prvi koraki brez padcev.

Da ne bi pozabili pisati, so napisali razglednice svojim domačim. Upajo, da bodo prispele še pred njihovo vrnitvijo v domači kraj.

Popoldne so se odpravili v gozd, kjer jih je pričakal že zakurjeni ogenj. Da ne bi ugasnil, so morali po gozdu poiskati suhe veje. Pri tem so učenci našli medvedje stopinje v snegu, kar je vse zelo presenetilo in tudi nekoliko prestrašilo. Toda brez skrbi, medved si v tako glasno gručo sredi gozda zagotovo ne bi upal. Da niso bili lačni, so si na žerjavici spekli kruh in jabolka. V dom Jurček so se vračali že v temi. Ob tem so opazovali tudi nočno nebo. Poiskali so Veliki in Mali voz, zvezdo Severnico ter ozvezdje Kasiopeja s pomočjo katerega lahko tudi poiščemo Severnico.

Galerija

(Visited 60 times, 1 visits today)