V drugem dnevu so se prebudili v sončno, vendar hladno jutro.

Učenci so dopoldne v delavnicah spoznavali gozdne živali ter osnove orientacije. Po malici so se podali na svež zimski zrak.

Drugošolci so spoznavali gozdno učno pot in po gozdu iskali sledi v snegu. Najbolj zanimivo je bilo srečanje z gospodom, ki se je vračal iz gozda in pokazal posnetek svežega medvedjega odtisa.

Tretješolci so raziskovali kraško jamo, poimenovana Medvedova. Opazovali so značilnosti podzemnega sveta in kraške pojave. V njem je kapnik, katerega starost geologi ocenjujejo na približno 300 tisoč let.

Popoldanski čas so tretješolci preživeli športno, saj so se preizkusili v lokostrelstvu in teku na smučeh. Drugošolci pa so spoznavali vremenske pojave ter izdelali vetrnico v mavričnih barvah.

Po večerji je sledil kviz Male sive celice. V mešanih skupinah so odgovarjali na vprašanja iz različnih področij. Ker so učenci že ves dan pričakovali Miklavžev večer, jih je le-ta seveda moral obiskati in jih presenetil s skromnim darilom.