Učenci, ki obiskujejo OŠ Stročja vas, so se lahko udeležili že 6. naravoslovnega tabora, ki je potekal od srede, 5. 7. 2017 do petka, 7. 7. 2017 v Centru za usposabljanje za zaščito in reševanje v Bodislavcih pri Mali Nedelji. Povabilu se je odzvalo 26 učencev. Namen tabora (poleg učnih ciljev) je bil krepitev tesnejših medvrstniških odnosov (izboljšanje socializacije učencev); navajanje na življenje v skupini, upoštevanje skupnih pravil; krepitev odnosa učitelj-učenec, ki je pomemben prispevek k nadaljnjemu delu v razredu. Učno-vzgojni program je vseboval vsebine s področja naravoslovja in tehnike: doživimo gozd, ptice in živali ob reki Muri (večerno predavanje so pripravili člani DOPPS in MOJA MURA), orientacija, tehnična delavnica, kulinarika. Potrebno se je bilo tudi razgibati, zato so zaigrali odbojko na travi in nogomet. Popoldne so se ohladili v Biotermah. Za lepši spanec so se odpravili na nočni pohod, kjer so jim svetile samo kresničke. Tabora brez tabornega ognja pa si tako ne moremo zamisliti. V petek so svoje delo v likovni in tehnični delavnici ter igre iz doživljajske pedagogike predstavili staršem, se poslovili in si zaželeli novo snidenje naslednje leto.

Galerija slik

(Visited 32 times, 1 visits today)