Shema šolskega sadja in zelenjave je ukrep, ki ga izvaja Agencija Republike Slovenije za kmetijske trge in razvoj podeželja. Namen ukrepa je spodbuditi porabo sadja in zelenjave, izboljšati prehranske navade otrok idr. Ukrep šolam zagotavlja določeni vir sredstev za nabavo sadja in zelenjave, predvsem ekološke ali integrirane pridelave in spodbuja nakup pri lokalnih dobaviteljih.

V okviru SŠSZ že nekaj let sodelujemo z družino Trstenjak, ki poskrbi, da imajo naši učenci v šoli vedno na razpolago jabolka integrirane pridelave.

V ponedeljek, 5. 6. 2017, so učenci 3. razreda obiskali družino Trstenjak, kjer so si pogledali sadovnjak, se seznanili s prednostmi ekološke pridelave sadja in se posladkali z odličnim naravnim sokom.

Učenci 3. razreda z učiteljicama Natašo Horvatić Dolamič in Heleno Zanjko, se za prijazen sprejem, prijetno druženje in slasten sok, iskreno zahvaljujemo.

Galerija

 

(Visited 51 times, 1 visits today)