V četrtek, 19. 1. 2017, smo se vrstniški mediatorji z mentoricama Janjo Rajh in Danielo Škrobar udeležili srečanja šolskih in vrstniških mediatorjev. Srečanje je potekalo v Miklavžu na Dravskem polju.

Najprej smo si ogledali krajši nastop gostujoče šole. Sledile so predstavitve šol, na kateri smo tudi mi predstavili našo šolo in dejavnosti, ki jih izvajamo v okviru mediacije. Potem smo se razdelili v skupine glede na barvo listka, ki smo ga dobili. V delavnicah smo se spoznali s pomočjo iger, reševali smo primere sporov in se pogovarjali o težavah, ki jih imamo vrstniški mediatorji pri vodenju mediacij.

Mentorici sta sodelovali na okrogli mizi, ki jo je vodila gospa Marinka Bečela, ki je družinska mediatorka.

Na koncu srečanja smo se vse skupine predstavile, vsi skupaj pa smo še zaplesali.

Na poti domov sta nas mentorici razveselili z obiskom Mcʼdonaldsa.

Galerija

 

(Visited 174 times, 1 visits today)