Čeprav smo že precej globoko zakorakali v prvi mesec novega leta, pa so spomini še zelo živi. In v spominu imamo poseben dan – zadnji dan koledarskega leta na šoli, ko smo gostili Hiško eksperimentov.

Hiška eksperimentov najnovejša aktivnost Hiše eksperimentov, kjer osnovno šolo posameznega kraja sodelavci Hiše eksperimentov za en dan spremenijo v pravi center znanosti. V več učilnicah se postavijo majhni eksperimenti – poskusi – kjer se lahko radovedneži učijo na lastnih izkušnjah.

Zjutraj smo imeli najprej otvoritev: mladinski pevski zbor je zapel slovensko himno in pozneje še himno Hiške (avtor le-te je Adi Smolar). Ravnateljica je vse skupaj nagovorila, delo je predstavila strokovna sodelavka Hiške, ga. Andreja Perat.

In začelo se je delo. Po razporedu so učenci preizkušali naloge. V dveh učilnicah so lahko poskusili okrog 60 eksperimentov. Tako so na zabaven in zanimiv način spoznavali osnove fizike. Vsi: od 1. do 9. razreda. In vidno uživali.

Učenci so uživali tudi v dveh znanstvenih dogodivščinah.

Do 14. ure je bilo pestro med učenci. Ko niso eksperimentirali, pa so uživali v zabavnih igrah v okviru jelkovanja. Popoldne (do 16. ure) pa so Hiško eksperimentov obiskali tudi nekateri starši. Posamezni učenci so jim z zanimanjem razlagali delovanje eksperimentov in jih spodbujali, da poskusijo. Najbolje kar VSE. In vsi so zelo uživali!

Obisk Hiške eksperimentov so omogočili:

  • Občina Ljutomer
  • Avto Rajh
  • Sintal
  • Vulkanizerstvo Miran Ščavničar
  • Transport Koprivnik d.o.o.
  • Marjana Nemec s.p.
  • Pomurske mlekarne d.d. Ljutomer
  • starši učencev.

Osrednja pokrovitelja projekta sta podjetji – Lek d.d. – član skupine Sandoz in Telekom Slovenije d.d.

Vsem iskrena hvala!

(Visited 144 times, 1 visits today)