V petek, 23. in soboto 24. septembra, je potekala druga noč branja na temo astronomija. Učenci smo morali za vstop na noč branja napisati literarno delo. Druge noči branja sva se udeležile tudi midve. Ob 18.00 smo nestrpni prišli nazaj v šolo, kjer smo odložili svoje stvari in se odpravili v tehniško učilnico. Tam so nas pozdravile gospa ravnateljica, učiteljica Tadeja in učiteljica Petra. Dobili smo okrepčilo, sadje ter frutabello. Ob 18.30 se nam je pridružil skriti gost, ki je bil Renato Lukač. Predstavil nam je letošnjo temo od a do ž. To je potekalo do osmih. Ob osmih so se začele delavnice. Bilo je pet delavnic. Prva delavnica je bila dramska, katero je vodila učiteljica Petra Šijanec Koren. Druga je bila likovna delavnica, katere voditeljici sta bili Milena Pavličič Kozlar in Mojca Stajnko. Tretja delavnica je bila naravoslovno-tehniška delavnica, vodila sta jo Tadeja Jurkovič in Marko Zanjkovič. Četrta delavnica je bila nemško-angleška delavnica, ki sta jo vodile Jasna Ivanušič in Monika Šalamun. Zadnja delavnica je bila socialna, ki jo je vodila Monika Panič Puconja. Midve sva se udeležile dramske in socialne delavnice. Delavnice so trajale do večerje, ki pa je bila ob 20.45. Za večerjo smo dobili čokolešnik ter kruh s pašteto. Po večerji smo načrtovali gledanje zvezd, ampak zaradi slabega vremena to ni bilo mogoče. Vesolje smo si ogledali s pomočjo programa na tabličnih računalnikih. Potem smo nadaljevali delo v delavnicah, ki so trajale do 23. Zatem so se delavnice predstavile. Po predstavitvi delavnic, smo se odpravile v naše tedanje prenočišče v večnamenskem prostoru. Ko smo se uredili za spanje, smo vzeli svoje najljubše knjige in brali z nočnimi lučkami. Ob polnoči smo se odpravili na nočno pustolovščino, ki smo jo vsi nestrpno pričakovali. Na obisk so učitelji povabili vedeževalce, ki so nam prerokovali našo prihodnost; vsi smo se zelo zabavali, saj so vedeževalci ponavadi dragi, tukaj pa smo od njih dobili skrivnostna darilca. Okoli druge ure zjutraj smo se počasi odpravili v spalne vreče. Imeli smo možnost branja oz. spanja. Nekateri so nam z govorjenjem v spanju popestrili noč. Zelo dolgo nismo zaspali, zato smo bili zjutraj vsi zaspani. Ko smo pospravili svoje stvari ter blazine, smo se odpravili na zajtrk. Po zajtrku smo se odpravili v učilnico tehnike, kjer smo rešili anketo ter se počasi odpravili domov.

               Na noči branja je bilo zabavno. Žal nama je, ker se tretje noči branja ne bova mogle udeležiti, ker letos zaključujeva osnovno šolo.

Učenki 9. razreda: Hana Pušenjak in Zarja Kozar

1 23 4 5

(Visited 116 times, 1 visits today)