Ogled knjižnice v Ljutomeru

V ponedeljek, 26. 9. 2016, smo se učenci 7. razreda z učiteljicama Petro Šijanec Koren in Moniko Šalamun odpravili v Ljutomer.

Zjutraj smo izpred šole štartali ob 7.30, in to peš. Tam smo najprej obiskali knjižnico, kjer sta nas že pričakali ga. Jasna Branka Staman in ga. Aleksandra Šömen. V kotičku smo sedli na stole, na katerih je bila knjiga, ki smo jo dobili. Imela je naslov Kit na plaži, katero je napisal Vinko Möderndorfer. Najprej nam je ga. Jasna opisala, o čem ta knjiga govori, nato pa še predstavila nekaj knjig, katere imajo podobno vsebino kot omenjena knjiga in nam jih priporočila za branje. Prebrala nam je tudi spis, ki ga je napisala hčerka Roalda Dahla, ki govori o VDV–ju oz. Velikem dobrodušnem velikanu. Nazadnje pa smo si še na računalniku ogledali spletno stran Cobiss, na kateri si lahko lažje poiščemo knjige, si jih rezerviramo in pridemo po njih v knjižnico. Ker nas je zanimal tudi oddelek za odrasle, smo si še tega ogledali. Po ogledu celotne knjižnice smo se poslovili ter na trgu pojedli sendviče. Ravno na ta dan so na trgu potekale delavnice jezikov Gimnazije Franca Miklošiča, zato smo se jih udeležili. Tam smo se naučili nekaj o francoščini, ruščini in španščini. Ena delavnica pa je bila nemška, zato smo tam naše znanje iz nemščine ponovili, saj je to tuji jezik, ki se ga učimo v šoli. Na koncu pa smo se še posladkali s sladoledom ter peš odšli nazaj v šolo.

Tea Zakovšek, 7. razred

rastem s knjigo

(Visited 60 times, 1 visits today)