V Osnovni šoli in v vrtcu Stročja vas, smo se pridružili humanitarni akciji »HALO, SI ZA TO?«, ki poteka od 21. marca do 22. aprila 2016

Akcijo zbiranja starih mobilnih aparatov pod naslovom Halo si za to?, organizirata Rotary distrikt 1912 in Rotary klubi po Sloveniji in Zveza prijateljev mladine Slovenije.

Akcijo je uradno z okrožnico, poslano na vse šole odobrilo Ministrstvo za šolstvo in šport, osebno pa jo je podprla tudi ministrica, dr. Maja Makovec Brenčič.

Namen akcije je ekološki in humanitarni. Stare, odslužene, neuporabne, zlomljene, pa tudi nekoristne še delujoče mobilne telefone, nameravamo prodati in s pridobljenimi sredstvi financirati različne projekte za otroke in mladostnike.

Predmet zbiranja

Zbirajo se odpadni telefoni z baterijami in polnilci. V ločenih škatlah (posodah) se bodo zbirali:

• mobilni telefoni vseh vrst,
  • baterije in
  • polnilci.

Škatle bodo nastavljene pri vhodu v vrtec in Osnovno šolo.

Rotary klub se je odpovedal delu svojega deleža in to pomeni, da bo šoli namenjeno 20% od vrednosti zbranega materiala.

Dragi starši, šolarji in otroci!

Potrudimo se, da bomo zbrali čim več odpadnih telefonov in tako prispevali k ohranjanju narave in zbiranju sredstev za otroke in mladostnike.

Koordinacija akcije

Mateja Robinščak