Včeraj, v torek, 2. 6. 2015, se je 27 pevk in pevcev Mladinskega pevskega zbora OŠ Stročja vas, skupaj s še ostalimi mladimi pevci, udeležilo posebnega dogodka na Ljudskem vrtu v Mariboru. Tokrat ni šlo za športni, ampak za kulturni dogodek. Organizatorji (Narodni dom Maribor, ZRSŠ in Mestna občina Maribor) so zbrali mlade pevce in plesalce ter pod pokroviteljstvom predsednika republike, g. Boruta Pahorja, izvedli res nepozabno doživetje: petje in ples.

K PETJU v množičnem pevskem zboru se je prijavilo 6798 otrok in 556 učiteljev spremljevalcev iz 198 slovenskih osnovnih šol

K PLESU se je prijavilo 362 otrok in 34 spremljevalcev iz 18 različnih šol/društev/klubov.

Cilji kulturno-umetniškega dogodka: dvig kakovosti petja v mladinskih zborih na šolah, domovinska vzgoja, plesna vzgoja, druženje.

Stanko Premrl: Himna Slovenije (France Prešeren)
Jakob Jež: Naj pesem (Stana Vinšek)
prir. Pavle Merku: Čarni kus I, Da pleši, pleši, čarni kus (ljudska)
Ljudska (Podgrad ob Kolpi): Vsi so venci vejli
prir. Ambrož Čopi: Venček Svatovske pesmi iz Istre – NOVITETA
Tadeja Vulc: Srčeva (Simona Kopinšek) – NOVITETA
Jani Šuligoj: Glasba – jezik sveta (Vanja Rajter)
Tadej Hrušovar: Dan ljubezni (Dušan Velkaverh)
Borut Lesjak, prir. Samo Ivačič: Ne čakaj na maj(Fran Miličinski-Ježek)
Mitja Vrhovnik Smrekar, prir. Katja Gruber: Vsak po svoje (Jera Ivanc)

Petje otrok je spremljal Big-band Orkestra slovenske vojske, dirigirali pa so osnovnošolski učitelji glasbe.

Mlade pevce so nagovorili in navdušili še Filip Flisar, Marcos Tavares, Klemen Kosi in Tina Maze.

Zahvala zborovodkinji Katji Vunderl za pripravo pevk in pevcev ter za motivacijo za dodatno delo.

Ravnateljica: Mateja Leskovar Polanič