V soboto, 9. maja 2015, je potekalo že 38. državno tekmovanje mladih čebelarjev. Tekmovanja, ki je potekalo na osnovni šoli v Metliki, so se udeležili Blaž Rakuša, Urška Rižnar, Julija Leštan in Mihael Bogdan. Na pot so se odpravili zelo zgodaj, v spremstvu gospe Petre Rižnar. Prevoz je bil organiziran za učence naše in ljutomerske osnovne šole.

Priprave na tekmovanje so letos potekale večinoma doma, zato se zahvaljujem staršem za vso podporo in pomoč. Učenci so tekmovali v parih. Dokazali so teoretično znanje s področja čebelarstva, prepoznavanja medovitih rastlin ter dela s čebelami in usvojili ZLATI PRIZNANJI.

ISKRENE ČESTITKE UČENCEM, mami Petri pa velik HVALA za pomoč in spremstvo otrok na tekmovanje.

Učiteljica Nataša

CAM01884 CAM01886