Četrtošolka Ana Blagovič iz OŠ Stročja vas se je v maju udeležila tekmovanja v deklamiranju Župančičeva frulica.

Izmed 187 tekmovalcev, ki so na razpis poslali svoj video posnetek deklamiranja pesmi Milana Dekleve, se je uvrstila v drugi krog 80 deklamatorjev. Ta je potekal v živo na OŠ Franca Lešnika Vuka Slivnica. Ana je pred komisijo, ki sta jo sestavljala novinar, voditelj in napovedovalec Žiga Bonča ter režiserka, dramaturginja, performerka in pevka Nana Milčinski, deklamirala pesem Domača pletenica (s sezamom). Na njen nastop so jo pospremili starši, ravnateljica šole in razredničarka.

Ana se je uvrstila v ožji izbor 23 deklamatorjev, ki so z nastopi v živo najbolj prepričali. Izmed teh je komisija izbrala še 5 finalistov, ki se bodo predstavili na zaključni prireditvi 34. Župančičeve frulice v Vinici.

                   

(Visited 38 times, 1 visits today)