S čebelarskim krožkom smo se v nedeljo, 17.marca 2024, odpravili v Celje na Celjski sejem. Spremljala sta nas mentorja čebelarskega krožka Milena Rakuša in Jože Feuš. Z nami so šli tudi krožkarji čebelarskega krožka OŠ Ivana Cankarja Ljutomer in njihovi mentorji. Tam smo si najprej ogledali sejem ApiSlovenija. Pri stojnici Čebelarske zveze Slovenije smo zavrteli kolo sreče in si pridobili zanimiva darilca. Imeli smo tudi možnost, da si kupimo kakšno malenkost. Ogledali smo si čebelarsko opremo, izdelke, med. Predstavili so nam tudi apiterapijo in čebelarski turizem. Ogledali smo si tudi sejem Flora, kjer smo si lahko ogledali tudi nekaj medovitih rastlin. Na sejmu smo se tudi posladkali z raznimi jedmi, ki so jih na razpolago ponujale ekošole in ekovrtci. Na lovskem sejmu smo imeli priložnost preizkusiti se v streljanju.

Na poti domov smo se še ustavili v McDonaldsu na Ptuju, kjer nas je pogostilo Čebelarsko društvo Ljutomer z odlično malico. Upamo, da bo imeli še več takih priložnosti, saj smo se imeli zelo lepo.

Pia in Ivana

Galerija slik

(Visited 31 times, 1 visits today)