V sredo, 25. oktobra 2023 je Združenje borcev za ohranjanje vrednot NOB organiziralo komemoracijo padlim žrtvam tik pred koncem 2. svetovne vojne na Podgradju pri Lipovčevi domačiji in pri spomeniku v Ilovcih.

Kulturni program so pripravili učenci OŠ Stročja vas z mentoricami.

Zaradi slabega vremena je komemoracija potekala v športni dvorano OŠ Stročja vas, kjer so se spominu poklonili vsi učenci ter gostje.

Slavnostni nagovor je opravil predsednik Združenja za ohranjanje vrednot NOB Ljutomer, g. Jani Prajner, ki je vsem prisotnim najprej čestital ob državnem prazniku suverenosti, potem pa v govoru naslovil pomen ohranjanja spomina in delovanje za mir.

Občinska delegacija je pred komemoracijo ob oba opomnika zgodovine krute položila venca.

Galerija slik

(Visited 114 times, 1 visits today)