Za prvošolčke naše šole je bil prvi šolski dan prav poseben, saj so v šolo prišli skupaj s svojimi starši. Najprej so se z njimi odpravili v telovadnico. Tam so jih pričakali vsi učenci šole. Po prijaznem pozdravu ravnateljice, ge. Mateje Leskovar Polanič, so si ogledali kulturni program, ki so ga zanje pripravili učenci 5. razreda. Vsak prvošolček je nato prejel slikanico z naslovom Kako se je Roki naučil brati, listino, da je postal učenec OŠ Stročja vas, ter rumeno rutko, ki jih bo naredila bolj vidne v prometu.

Sledilo je skupinsko fotografiranje pred šolo. Nato so se vsi skupaj odpravili v učilnico 1. razreda, kjer jih je pričakalo majhno presenečenje. Z vzgojiteljico Alenko so se vrnili v telovadnico, kjer so se igrali razne igre. V jedilnici jih je počakala malica, ki jim je teknila. Spoznali so seveda tudi svojo razredničarko, go. Janjo. Učiteljici sta učencem razdelili še delovne zvezke, ki so se jih zelo razveselili. Skrbno so jih zložili v torbe, se še malce posladkali in polni pričakovanj odšli skupaj s starši domov.

Galerija slik

(Visited 189 times, 1 visits today)