V četrtek, 12. maja 2022, so krožkarji, mladi čebelarji, obiskali čebelarja, g. Jožeta Feuša, v Globoki. Pod njegovim vodenjem so si od blizu ogledali čebelnjak, ponovili zgradbo panja in opazovali člane čebelje družine. Tudi matico so našli. Sledila je priprava satnikov za točenje medu. Poizkusili so ga kar izpod točila. Opravljenemu delu je sledilo še odžejanje s slastnim, sveže pripravljenim metinim sokom, sladkanim seveda z medom. Popolno presenečenje pa je pripravila babica Dragica z medeno pito in prav posebnimi medenjaki z imeni učencev.

G. Jožetu Feušu in njegovi družini se iskreno zahvaljujemo za prijazen sprejem ter zanimivo in poučno izkušnjo.

Posebna zahvala gre tudi gasilskemu društvu Ljutomer, ki je poskrbelo za varen prevoz učencev v Globoko in nazaj v šolo.

Nataša Horvatić Dolamič, mentorica krožka

Galerija slik

(Visited 117 times, 1 visits today)