V petek, 31. 5. 2021 smo se zbrali na Glavnem trgu in se odpravili na pot. Pričakal nas je učitelj Saša, Tinko – maskota in učenci drugih šol. Prišla je tudi županja. Najprej smo se ustavili pri spomenikih na tem trgu. Vodnik, učitelja Saša, nam je vse te pomembne može opisal. Pot nas je najprej vodila k naši cerkvi, kjer smo se ustavili ob kipu Franca Miklošiča. Na klopi smo se poigrali z igro besed in vtisnili prvi žig v našo knjižico. Odpravili smo se po ozki ulici do stopnišča in se ustavili. Učitelj Saša nam je povedal, da je pri šoli na hribu čebelnjak, dom čebele Špele. Odpravili smo se naprej do Starega trga. Pri kapeli smo si odtisnili 2. žig in se prav tako poigrali z zanimivo igro obrti. Po mestu smo šli naprej do parka in se ustavili ob kipu Rudolfa Maistra. Spet smo izvedeli veliko zanimivega. V parku smo prejeli še en žig.  Odpravili smo se mimo KUL KIŠTE in Doma kulture v naš veliki park in se ustavili ob gredici medovitih rastlin. Tudi tu smo so odtisnili pečat. V parku smo videli spomenik I. slovenskega tabora. Hodili smo po parku proti kasaškemu stadionu. Ker nam je učitelj Saša bral zgodbico, smo na tej poti iskali prijatelje za Tinka. Na stadionu smo našli pečat in Tinkovo prijateljico Jono. Tudi fotografirali smo se. Vrnili smo se na izhodiščno točko na Glavnem trgu. Dodali smo še en žig, oddali list z žigi in prejeli darilo. Županja nas je še vse povabila na sladoled in vrnili smo se v šolo.

Ivana Karba, 3. r

(Visited 215 times, 1 visits today)