V petek, 9. 10. 2020, so se učenci 2. razreda v času OPB in v spremstvu učiteljic Alenke Antolič in Nataše Horvatić Dolamič odpravili na ogled ekološke sadjarske kmetije Trstenjak. Dejavnost je potekala v okviru Šolske sheme, ki v izobraževalnih ustanovah učencem zagotavlja dodatni obrok sadja in zelenjave ter mleka in mlečnih izdelkov. Družina Trstenjak že od začetka izvajanja sheme oskrbuje učence naše šole s slastnimi jabolki.

Letošnji ogled sadovnjaka se je pričel v njihovi Špajzi s sočnimi jabolki. Ko smo se okrepčali, so sledili ogled pridelave grozdnega soka, etiketiranje steklenic kisa, pogovor o ekološkem kmetovanju in seveda ogled sadovnjaka. Učenci so spoznali, da je sadovnjak strnjen nasad sadnih dreves, ki nam omogoča pridobivanje večjih količin sadja, in je hkrati življenjski prostor mnogih drobnih živali.

Družini Trstenjak se zahvaljujemo za vedno prijazen sprejem, zanimivo izkušnjo, slastna jabolka in odličen sok.

Zapisala Nataša H. Dolamič

(Visited 40 times, 1 visits today)