V torek, 15. 10. 2019, smo bili učenci 7. razreda z učiteljicama Petro Šijanec Koren in Moniko Šalamun v Splošni knjižnici Ljutomer. Tam smo spoznali knjižničarko go. Jasno Branko Štaman, ki nam je predstavila celotno knjižnico in povedala nekaj o njej. Le-ta na ljutomerskem trgu leži že 152 let in ima vključen tudi muzej. Obsega veliko fotografij, slik, plastičnih lutk ter seveda veliko zanimivih knjig in CD-jev. Ima dva oddelka – oddelek za odrasle v prvem nadstropju in oddelek za mladino v drugem nadstropju. Mi smo si ogledali oba. Šli smo tudi v sobo, v katero stranke brez vodstva nimajo vstopa. Tam smo izvedeli nekaj več o tem, kako so kurili čarovnice in mnogo drugih zgodovinskih stvari. Po ogledu smo šli nazaj na mladinski oddelek, kjer smo se še pogovorili o knjigah, ki jih radi beremo. V dar smo prejeli knjigo Janje Vidmar z naslovom Elvis Škorc, genialni štor. Preden smo šli domov, smo se igrali igro, kjer te prijatelj vodi do police, ti pa si eno knjigo na slepo izbereš. Sledilo je pešačenje do šole, malica in nadaljnji pouk. V knjižnici smo se imeli super in se hkrati naučili veliko novega.

                                                                                Lana Sovič

Galerija

(Visited 49 times, 1 visits today)