Najlepša nagrada vsakega čebelarja, ki čez leto pridno skrbi za svoje čebele, je točenje in spravilo medu. Tudi krožkarji, mladi čebelarji, se tega veselimo vsako leto znova. Toda letos, nam, kot čebelicam, vreme nagaja. Kljub temu smo se v sredo, 29. 5. 2019, povabili na obisk k Rižnarjevim v Pristavo. Urška, mlada čebelarka, je s pomočjo staršev pripravila zanimivo in poučno druženje za krožkarje. Pokazala in opisala je zgradbo in uporabnost prašilčka, postopek točenja medu, skrb za čebele v posameznih letnih obdobjih, pridobivanje in uporabnost cvetnega prahu ter propolisa in še mnogo drugega. Za sladek zaključek druženja pa je poskrbela ga. Petra. Okušali smo lahko kar nekaj sort medu in se posladkali z okusnimi medenjaki. Tudi praznih rok nismo šli domov.

Družini Rižnar se iskreno zahvaljujemo za poučne in zanimive delavnice, ki jih pripravljajo za učence čebelarskega krožka naše šole že nekaj let. Hvala tudi za dobrote, ki jih delijo z nami.

Zahvaljujemo se tudi g. Simonu Novaku, ki nam vsako leto omogoči brezplačen prevoz v Pristavo in nazaj.

Člani čebelarskega krožka

Galerija

(Visited 174 times, 1 visits today)