V ponedeljek, 10. 12. 2018, smo imeli tehniški dan v okviru projekta Erasmus +. V delavnicah smo izdelovali različne stvari, s katerimi se bomo predstavili našim obiskovalcem iz tujih držav, ko bodo marca prišli k nam. Najprej sta nam gospa ravnateljica in učiteljica Monika Šalamun razložili, kako bo potekal dan. Nato smo šli vsak v svojo delavnico, učenci od 1. do 5. razreda pa v svoje učilnice. Jaz sem bila v literarni delavnici. Tam smo pisali pesmi na temo 8 krogov odličnosti. Pesmi smo lahko lepili skupaj iz besed iz časopisa ali jih zložili v zanimivo obliki, pa tudi kaj narisali. Po uri in pol smo se okrepčali z malico, nato pa smo pridno ustvarjali naprej.

Delo v delavnicah smo zaključili ob 11.30, ko smo se vsi zbrali v telovadnici in se predstavili. Učenci od 1. do 5. razreda so nam predstavili države, ki sodelujejo v projektu Erasmus + (Slovenija, Grčija, Nemčija, Litva, Romunija). Potem smo svoje delo na kratko opisali ter pokazali svoje izdelke še učenci višjih razredov, ki smo sodelovali v 8 različnih delavnicah.

Nastali so zanimivi in lepi izdelki, zraven tega pa smo se tudi veliko naučili.

Julija,

učenka šolskega novinarstva

Galerija

(Visited 78 times, 1 visits today)