V ponedeljek, 19. novembra 2018, so šolske mediatorke (Mateja Leskovar Polanič, Milena Pavličič Kozlar, Monika Panič Puconja in Janja Rajh) za učence od 5. do 8. razreda pripravile delavnice na temo mediacije. Učenci so bili še posebej presenečeni nad nenavadnim prihodom šolskih mediatork v razred. Po začetnem presenečenju so sledili prikazi reševanja konfliktov. Kasneje so učenci po skupinah razmišljali o konfliktih, kje in s kom se najpogosteje pojavljajo in kako jih običajno rešujemo. Vsaka skupina je svoje delo predstavila svojim sošolcem. Na koncu ure je sledila evalvacija. Učencem se je ura zdela zanimiva in zabavna. Šolske mediatorke so učence povabile, da se prijavijo na izobraževanje za nove vrstniške mediatorje.

Zapisala Janja Rajh

Galerija

 

(Visited 250 times, 1 visits today)