Iz Evropske komisije je prišlo povabilo, da ravnateljica OŠ Stročja vas Mateja Leskovar Polanič sodeluje na srečanju predstavnikov pedagoških delavcev držav članic EU, kjer se bo razpravljalo o vsebinah, ki se poučujejo v šolah o EU. Izbrana je bila za področje osnovne šole. Srečanje je potekalo dva dni v Bruslju, v t.i. ‘ZONE BRUXELLES’ (Brussels area), 16. in 17. 11. 2017.  Prvi dan so razpravljali in ocenjevali  trenutno obstoječa orodja in gradiva o EU (pisna gradiva, e-gradiva). Večer je bil namenjen druženju in spoznavanju. Drugi dan so morali predstavljati obstoječe modele poučevalne prakse – vsak za svojo državo. Obenem pa so še predlagali, kaj si želijo in kako naj se te informacije širijo. Ga. Mateja je poročala o poteku dela v slovenskih osnovnih šolah. Izpostavila je predmet Državljanska in domovinska kultura in etika ter otroški parlament. Presenečena je ugotovila, da se le v Sloveniji teme EU poučujejo v okviru kurikuluma, ostale države pa pač, kako se kdo znajde. Predstavniki različnih držav so izmenjali tudi primere dobre prakse ter se pripravili na nadaljnja srečanja, ki bodo potekala preko spleta.

Galerija

(Visited 20 times, 1 visits today)