V soboto, 22. 10. 2016, smo učenci bili v šoli, saj je potekala vaja evakuacije. Ob 7.45 smo šli v učilnico, kjer bi naj imeli prvo uro ponedeljkovega pouka. Učiteljica nas je preštela, nato pa še vprašala, če kdo manjka. Kmalu zatem je začel zvoniti alarm, kar je pomenilo, da se moramo odpraviti iz šole na zbirno mesto, ki je na igrišču. Ravnateljica pa je še po zvočniku povedala, da gre le za vajo. Mirno smo za učiteljico šli do zbirnega mesta. Tam smo se postavili v kolone po razredih. Sledilo je delo po točkah oziroma po razredih smo šli najprej do reševalcev, nato policistov, zatem civilne zaščite itd., kjer smo se naučili veliko novega in videli tudi kakšne nove predmete oz. pripomočke. Okoli desete ure smo šli nazaj v šolo, kjer smo pojedli malico. Če bi bilo lepo vreme, bi opravili orientacijski tek ali pohod, ampak je bilo zelo mrzlo, zato smo imeli naslednje tri ure po ponedeljkovem urniku. Ob dvanajstih pa smo se odpravili domov.

Tea Zakovšek, 7. razred

Galerija

 

(Visited 61 times, 1 visits today)