V petek, 25. 3. 2016, na sam materinski dan, so učenci OŠ Stročja vas, ki sodelujejo v tamburaški skupini Vigred, obiskali varovance Doma starejših občanov Ljutomer, bivalne enote (BE) Stročja vas.

Čas po kosilu so jim obogatili z igranjem na tamburice, po starem, Farkaš sistemu.  Mlada skupina učencev, ki jih veseli igranje ne le računalniških iger ampak tudi kakega starega instrumenta, se  je sestala prvič v začetku šolskega leta. Vodenje skupine je prevzel Rafael Pavličič.   

Suvereno so zaigrali nekaj skladb, ki so se jih že naučili. Varovanci so vidno uživali in podoživljali svojo mladostna leta. En gospod je člane skupine Vigred celo povabil v svojo sobo in jim pokazal  berdo  ter najavil, da bo pripravil note, da bodo skupaj zaigrali.

 Osebje BE je mlade lepo sprejelo in jih pogostilo s sokom in piškoti. Kratko druženje so zaključili z obljubo, da se spet vidijo.

Galerija

 

(Visited 98 times, 1 visits today)