V petek, 20. 11. 2015, smo s tradicionalnim slovenskim zajtrkom obeležili dan slovenske hrane. Učenci smo imeli dan dejavnosti, ki smo ga izjemoma pričeli ob 7.30. Prvih 20 minut so imeli zajtrk učenci od 1. do 4. razreda, ostali učenci pa smo imeli razgibavanje v telovadnici. Nato sta se skupini zamenjali.

Sledila je predstava Ujeti se ne dam, ki so jo odigrali člani Društva za boljši svet. Vsebina je bila povezana z letošnjo temo Otroškega parlamenta, pasti mladostništva. Po 45 minutah smeha, so sledile enourne delavnice s člani društva, prav tako na temo OP. Za 4. in 5. uro je delavnice za učence pripravila pedagoginja Monika Panič Puconja. Po razredih smo izvedli različne delavnice:

  1. razred: čebelnjak,
  2. razred: izdelava plakatov za shemo šolskega sadja,
  3. razred: lepa lopata,
  4. razred: Frančkova kolesarska čelada,
  5. razred: postavim se zase,
  6. razred: jedilni list,
  7. – 9. razred: ko učenca strese stres.

Tako smo bili deležni tudi vsebin, povezanih s projektom Zdrava šola.

(Visited 21 times, 1 visits today)