Gal Šilec, učenec 3. razreda, je sošolce, ki so v šolskem letu 2014/15 z njim obiskovali čebelarski krožek, povabil na ogled čebelnjaka k dedku. Tako so Gal, Hana, Marsel, Jan, Blaž, Klemen in Nik v petek, 12. junija 2015,  obiskali čebelarja gospoda Velimirja Šileca. Pogledali so notranjost panjev novega, še nenaseljenega čebelnjaka, ki ga je Galov dedek naredil sam. Navdušenje je bilo veliko. Po podrobnejšem ogledu in rokovanju z različnimi pripomočki, ki jih čebelar pri svojem delu potrebuje, poskušanju cvetnega prahu in okušanju slastnega medu z žvečenjem satnic ter pripravi satnikov,  je sledilo najzanimivejše – odpiranje naseljenega panja.

Med tem, ko so učenci bili ob čebelnjaku in opazovali marljive čebele, je Galova babica pripravila osvežilen napitek ter slastni sadni krožnik. Sadje je sladkala z medom.

Počasi se je bilo treba odpraviti nazaj v šolo. A preden smo to storili, je sledilo presenečenje. Kozarček medu, ki smo ga prejeli v dar in nepričakovano rojenje čebel.

Galovi babici in dedku se zahvaljujemo za enkratno doživetje.

(Visited 54 times, 1 visits today)