V petek, 24. 4. 2015, smo se z avtobusom odpravili v Maribor. Ura je bila okoli 7:30.

Na avtobusu smo se vozili učenci in učenke sedmega, osmega in devetega razreda. Prvo skupino (sedmi in osmi razred) je avtobus odložil na avtobusni postaji. Do Akvarija – terarija smo morali peš, no saj ni bilo tako zelo daleč. Ko smo vstopili v lepo malo belo hišico, nam je takoj vsem postalo zelo vroče, saj nekatere ribe potrebujejo toplejše, skorajda vroče temperature za preživetje. Gospod oskrbnik Matej Pušenjak nas je lepo sprejel in nas popeljal najprej po akvariju, nato pa še po terariju. Vse nam je nazorno razložil, pokazal in nas nato še pustil, da smo si lahko akvarij in terarij ogledovali še 45 minut. Dotaknili smo se lahko kače, če smo se je hoteli. Po dobri uri smo se odpravili pred Akvarij – terarij in opravili malico. Nato smo se počasi, ampak res počasi odpravili do slaščičarne Illich, kjer smo se posladkali z najboljšim sladoledom v Mariboru. Ko smo ga polizali, smo se odpravili v center eksperimentov.

Najboljše mi je bilo v Akvariju – terariju, ker sem bil obkoljen z veliko vrstami živali iz celega sveta. Zabavno je bilo, ko sem se dotaknil kače.

Alen Sever, 8. r

(Visited 30 times, 1 visits today)