Učenci 5. in 8. razreda so sedaj že nekaj let povabljeni, da sodelujejo na likovnem (5. razred) literarnem (osmošolci) natečaju veteranskih in domoljubnih organizacij, ki delujejo na območju Upravne enote Ljutomer. Natečaj je imel naslov Spominska obeležja pripovedujejo. Učiteljica Kataja Zadravec, ki je nadomeščala odsotno učitejico na porodniškem dopustu, je spodbudila učence k pisanju. Tema natečaja je mlade nagovorila, da so si izbrali spominsko obeležje v svojem domačem kraju in ga predstavili. Nagrajeno je bilo eno literarno delo. Minea Rudolf je v opisala dogodke, ki jih obeležuje spominsko obeležje v Ilovcih. Slavnostna podelitev knjižnih nagrad in priznanj je bila na občinski proslavi ob dnevu upora proti okupatorju, prazniku dela in 70-letnici konca 2. svetovne vojne. Proslava je potekala 28. 4. 2015 v Ljutomeru. Priznanja je podelil prvi predsednik RS Milan Kučan, ki je bil tudi slavnostni govornik. Minea je bila žal odostna, priznanje je v njenem imenu prejel predstavnik šole, g. Boris Smodiš. Minea bo nagrado prejela v šoli. Nagrajenci in mentorji so povabljeni še na strokovno ekskurzijo, ki bo pred koncem letošnjega šolskega leta.

Zahvala vsem sodelujočim. Minei in učiteljici Katji pa iskrene čestitke.

                                   Mateja Leskovar Polanič

(Visited 19 times, 1 visits today)