V četrtek, 2. 6. 2016 je na šoli potekala tradicionalna regijska prireditev »Dišiš mi po pomladi« ob zaključku likovnega  natečaja »Moj dom, moja družina- brez cigaretnega dima«.

S to prireditvijo smo obeležili  31. maj – Svetovni dan brez tobaka ter zaključek zdravstveno vzgojne akcije “Slovesna obljuba” za šolsko  leto 2015/2016.

Pobudniki akcije – Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ) OE Murska Sobota in Pomursko društvo za boj proti raku vsako leto vztrajno vabijo šole in s tem učence, da sodelujejo v omenjenih akcijah.  Mladi se ob spodbudi mentorjev in metoric radi udeležujejo likovnega natečaja in tudi pristopijo k podpisu Slovense obljube, da v tem šolskem letu ne bodo prižgali cigarete.

Na prireditvi so nagrajence nagovorile:

• ravnateljica šole gostitejice, ga. Mateja Leskovar Polanič, univ. dipl. ped.
  • vodja področja za nenalezljive bolezni, Tatjana Krajnc-Nikolić, dr.med.,spec.socialne medicine
  • predsednica Pomurskega društva za boj proti raku, prim. mag. Branislava Belović, dr. med.

Sodelujoče šole so za sodelovanje prejele zahvalo, tri likovna dela pa so bila nagrajena s praktičnimi nagradami.

Izmed vseh sodelujočih učencev – podpisnikov Slovesne obljube pa so bili izžrebani posamezniki vsake šole nagrajeni s simbolično nagrado.

OŠ Stročja vas je pripravila kratek kulturni program, kjer so nastopili:

• tamburaška skupina Vigred (Rafael Pavličič)
  • vokalna skupina V.E.V. A.
  • učenki Tisa in Ana z deklamacijo (Janja Rajh in Petra Šijanec Koren)
  • folklorna skupina Trütrce (Brigita Pušenjak).

Kulturni program je pripravila ga. Petra Šijanec Koren, program je povezovala Hana Pušenjak.

Galerija: